כל בית צריך מרפסת, וכל גינה צריכה פרגולה. פרגולה לגינה מהווה פתרון מצוין להצללה בקיץ החם, או לשבת במרפסת ביום גשום. בחירה נכונה של פרגולה לגינה תשדרג לנו פלאים את מראה הגינה.

הצורך בפרגולה בגינה בימי הקיץ החמים של ארצנו היא הכרחית, היא מגנה עלינו מהשמש הקופחת ומאפשרת לנו לשבת בגינה וליהנות ממנה אף בימי הקיץ החמים.

בשנים האחרונות ניתן לראות כי ישנם יותר ויותר פרגולות  מעוצבות בחצרות במרפסות ובגגות הבתים הפרטיים, זאת אודות לפיתוח טכנולוגיות חדשות וסגנונות בנייה בתחום הפרגולות לגינה, בשל העובדה כי הפרגולה ממוקמת במקום חשוף לשמש וחשופה לפגעי מזג האוויר היא בנויה מחומרי גלם חזקים ועמידים שיאפשרו לה להאריך חיים.

שני סוגי החומרים העיקריים הרלוונטיים לבניית פרגולה לגינה חזקה ועמידה הם עץ ואלומיניום במקרים מסוימים ניתן לבנות את תשתית הפרגולה גם ממתכות אחרות ואף מחומרים פלסטיים.

כיום הפרגולות המובילות בתחום הם פרגולות מאלומיניום , ניתן לראות אותן ביותר ויותר בתים פרטיים בגינות ומרפסות גדולות.

היכולת להרכיב את הפרגולה בצורה דינמית ומותאמת אישית ללקוח הינה אחת הסיבות העיקריות לפופולריות של פרגולה מסוג זה.

פרגולה לגינה מאלומיניום יתרונות:

  • פרגולות אלומיניום חשמליות אינן מהוות פתרון קבוע והן ניתנות לפתיחה וסגירה, כפי המתבקש בחוק.
  • היתרון המשמעותי ביותר של פרגולה לגינה מאלומיניום היא עמידות וחוזק לאורך שנים. אלומיניום הוא חומר עמיד מאוד בעיקר נגד פגעי מזג אוויר והוא אינו מתבלה כלל.
  • לפרגולות אלומיניום לגינה עיצוב מודרני אשר מתאים לסגנון הבנייה העכשווי. והן משתלבות באופן הרמוני עם הגינה והבית בהן, הן ממוקמות.
  • התקנה של פרגולה לגינה מאלומיניום הינה התקנה שחוסכת בעלויות וגם בזמן ונותנת מענה מהיר למעוניינים בפרגולה בטווח זמן קצר.
  • פרגולות האלומיניום אינן זקוקות לתחזוקה שוטפת והן עמידות לאורך שנים רבות.
  • ניתן לעצב פרגולה לגינה מאלומיניום בכל עיצוב וצבע שתרצו. אלומיניום הוא חומר תעשייתי גמיש וקל לעיבוד ולכן ניתן לייצר פרגולה לגינה בכל צורה שתבחרו, ובכל טקסטורה שתמצאו לנכון.

 

סוגי פרגולות לגינה מאלומיניום:

  • פרגולות אלומיניום לגינה חשמליות – פרגולה זו מאפשרת כיוון של שלבי האלומיניום באופן חשמלי, בהתאם למיקום השמש, לכוון אותה לפי כיוון הצל. או לפתוח את הפרגולה וליהנות מכיפת השמים. וכל זה בעזרת מערכת אוטומטית, מבלי להתאמץ ידנית. כיום, הפרגולות המתקדמות ביותר הן פרגולות אלומיניום חשמליות המספקות גם תאורה מובנית וגם יכולת פתיחה וסגירה בלחיצת כפתור.
  • פרגולות אלומיניום תלויות – כלומר פרגולה לגינה מוצמדת אל הקיר ללא עמודי תמיכה, אלא מחוברת אל קירות הבית. ונראית כמרחפת באוויר.
  • רפפות אלומיניום –  פתרון פרקטי בעיקר למבנים גבוהים בשל יכולתו להתמודד עם רוחות חזקות. ניתן לשנות את זווית הרפפות, לפתוח ולסגור אותן. וכן להשאיר את הרפפות פתוחות לגמרי.

פרגולות לגינה | פרגולה לגינה

פרגולה לגינה מעץ

פרגולות מעץ היו עוד מהעת העתיקה והיו נפוצות בעיקר בפומפיי וברומא שבאיטליה. הפרגולות שנבנו אז לא היו שונות כלל מבחינת טכניקת הבנייה שלהם הן נבנו עם גג פתוח ונתמכו בקורות ועמודי עץ.

סגנון זה של בניית פרגולות מעץ הועתק על ידי האנגלים בשלהי המאה ה -17 ואט אט התפשט בכל רחבי העולם וכיום אין כמעט בית שאין בה פרגולה בין אם במרפסת או בגינה.

 

יתרונות פרגולה מעץ לעומת אלומיניום

משקל החומר: האלומיניום קל ולכן מתאים בעיקר למקומות שבהם יש הגבלת משקל לדוגמא מרפסות בבניינים משותפים לעומת עץ שמשקלו כבד ולכן מתאים יותר לגינות פרטיות ולבנייה על אדמה מוצקה.

טיפול מנזקי מזג אוויר: עץ עמיד ואינו ניזוק מרוחות חזקות ולכן במקרה של נזק מרוחות עזות ניתן להחליף לוח עץ מסוים בפרגולה לעומת פרגולה אלומיניום שיכול להיות צורך בהחלפת חלקים נוספים.

עיצוב: פרגולות עץ ניתן לגלף ולעצב במגוון צורות, גדלים והשמיים הם הגבול, לעומת פרגולות אלומיניום למרות האלמנטים שניתן להוסיף להם העיצובים שלהם בסיסיים ומוגבלים.

עלות החומר: חשיבה על בניית פרגולה לגינה מעץ צריכה לכלול שני משתנים עיקריים והם סוג העץ ממנו תורכב הפרגולה וגודל הפרגולה עצמה.

עלות העץ זולה יותר מעלות אלומיניום אך עלות העבודה עם העץ עצמו יקרה יותר ולכן שיקול זה צריך להילקח בחשבון בהתאם לסוג החומר ממנו תורכב הפרגולה ועל ידי כך תוכלו לחסוך לא מעט כסף.

תחזוקה שוטפת: החיסרון בבניית פרגולה לגינה מעץ היא הצורך בתחזוקה שוטפת, אופן התחזוקה משתנה בהתאם לסוג העץ בו תשתמשו לבניית הפרגולה ויש להתייעץ עם הקבלן שתבחרו לגבי אופן התחזוקה והתדירות.

 

סוגי חומרים לבניית פרגולה לגינה מעץ

ישנם לא מעט סוגי עצים בהם ניתן להשתמש לבניית פרגולה לגינה ולכן צריך לעשות החלטה באיזה סוג עץ משתמשים בהתאם להעדפות צבע, עמידות ורמת תחזוקה.

ההמלצה היא כמובן ללכת על עץ חזק ועמיד שיסבול מכמה שפחות נזקים לאורך זמן ויצריך כמה שפחות תחזוקה.

סוגי העץ הנפוצים לבניית פרגולה לגינה הינם: עץ איפאה, עץ טיק, עץ סקויה, עץ ארז, עץ אורן, עץ אלון, עץ אשוח,

גיזמו לגינה | פרגולה לגינה

איזה פרגולה מתאימה לגינה שלכם?

לכל פרגולה ולכל סגנון יש את היתרונות ואת החסרונות בהתאם לגינה. כיצד אתם רוצים לשלב בין הבית, המרפסת או הגינה לפרגולה? האם במראה הטבעי והירוק או בסגנון המודרני העכשווי? המטרה היא להנות מפתרון ההצללה שבחרתם בגינה שלכם לאורך שנים רבות ולכן שווה להשקיע זמן ומחשבה ולבחור מוצר איכותי המתאים בדיוק לדרישות שלכם.

סגור
?

צרו איתנו קשר

מלאו את הפרטים
ונשמח לעמוד לרשותכם

WhatsApp chat